A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ДПТНЗ "Синівський професійний аграрний ліцей"

Учням


Точні факти про наркотики, які ващі друзі можуть не знати.

narkotik01

narkotik02

narkotik03

narkotik04

narkotik05

narkotik06

narkotik07

narkotik08

narkotik09

narkotik10

narkotik11

narkotik12

narkotik13

narkotik14


Психологічний тренажер для підлітків: https://happymind.help/trenazher/

 


З початком нового навчального року освітній процес у закладах освіти здійснюється не тільки онлайн, але й у змішаному режимі, що передбачає безпосереднє перебування здобувачів освіти в закладі. В умовах воєнного стану перебування в закладі може супроводжуватися повітряними тривогами, артилерійськими обстрілами, а тому здобувачі освіти змушені спускатися до укриттів, що є стресовою ситуацією. А тому перебування в укритті передбачає не тільки побутовий комфорт, але й психологічний.

Щоб учням та студентам під час повітряних тривог було спокійніше, Міністерство освіти і науки України та Фонд Східна Європа запустили кампанію #BraveKidsUkraineЇї мета – створити максимально комфортні психологічні умови для перебування дітей в укриттях.

У межах кампанії відомі люди, лідери думок, музиканти, актори та блогери з України та із-за кордону записують короткі відеоролики. Відео містять слова підтримки, побажання, вправи, ігри та цікаві завдання усе легко повторити, перебуваючи у сховищі. Ознайомитися із активностями кампанії можна  за посиланням: https://bravekidsukraine.org/brave-kids/ та на сторінці у Фейсбуці   Brave.Kids.Ukraine.

 


За ініціативи першої леді України Олени Зеленської створено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

Реалізація програми передбачає створення систем сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно. Важливою умовою ефективної організації психосоціальної підтримки є аналіз ситуації в регіоні. З огляду на зазначене, в області проводиться вивчення  питання, кому потрібна підтримка, хто та де може її надавати. Це робиться, аби визначити точки докладання першочергових зусиль щодо вдосконалення вже наявних сервісів.

Опитування проводиться за допомогою гугл-форм за покликаннями:

науково-педагогічні працівники, педагоги, батьки, студенти https://forms.gle/1YMHkdEkH8wX3TD66

 

В межах кампанії створено спеціальну сторінку: howareu_program, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я.

Знайти фахівця, який готовий надати допомогу з ментального здоров’я, можна за допомогою онлайн-мапи «Надавачі медичної допомоги за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога» за посиланням bit.ly/47u3O3q

        Про цінність ментального здоров’я та піклування про нього можна дізнатися також:

Спеціальна сторінка – http://howareu.com

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram

Telegram – https://t.me/howareu_program

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_programViber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

 


Поради від Захисника України

https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vid-zahisnika-ukrayini-mon-rozrobilo-informacijnij-komiks-dlya-ditej-u-voyennij-stan

Національний проєкт з медіаграмотності

https://filter.mkip.gov.ua/

Цифрова гігієна

https://thedigital.gov.ua/news/tsifrova-gigiena-yakikh-pravil-varto-dotrimuvatisya-v-interneti


Анкета "Проблема тютюнопаління"  

Анкета "Чи стикались ви з випадками булінгу"


 


Якщо Ви вирішили працювати за кордоном …

У пошуках роботи за кордоном можуть допомогти молодіжні бізнес-центри, численні інформаційні дайджести (ЗМГ, реклама), вищі навчальні заклади і звичайно ж, поради знайомих. Якщо вже знайшли роботу, тоді ...

  • Спочатку необхідно вийти зі стану ейфорії від перспектив, про які Ви мрієте. Якщо після цього Ваше рішення відносно роботи за кордоном не змінилося, треба розібратися з наступними позиціями. По-перше, звідки Ви отримали інформацію про таку роботу: чи є це джерело надійним; чи влаштовують Вас умови майбутньої роботи.
  • Переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману у Міністерстві праці та соціальної політики України.
  • Поцікавтеся  в центрі  зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.
  • Вимагайте  оформлення спеціальної робочої візи - туристична та гостьова візи не дають права на роботу.
  • Підписаний  контракт є обов'язковою умовою працевлаштування. Контракт підписується у 2 примірниках (для кожної із сторін).
  • Контракт повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою (українською або російською).
  • У контракті  повинна міститися  повна інформація про умови роботи: 
  • термін дії контракту;
  • тривалість робочого дня;
  • вихідні дні;
  • оплата  праці;
  • умови проживання;
  • медичне страхування; 
  • повне ім'я та адреса роботодавця; 
  • умови розірвання контракту. 

11

Уникайте фраз типу: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця».

  • Від'їжджаючи, обов'язково залиште вашій родині, друзям чи родичам якомога точніші координати вашого майбутнього місця перебування (точну адресу та реквізити організації, усі можливі контактні телефони, ваше місцезнаходження - майбутню адресу проживання, координати людини, через яку ви знайшли роботу - менеджера організації, знайомого, який порадив цю роботу). Обов'язково телефонуйте додому.
  • Після приїзду у країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України - інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси у разі необхідності.

ПРАВИЛА

безпеки під час війни

для здобувачів освіти ДПТНЗ «СИНІВСЬКИЙ ПАЛ»

Дорогі учні! Безпека під час війни –  це твоя формула: 

«ПЕРЕДБАЧАТИ, ЗАПОБІГАТИ, ДІЯТИ»

Дотримуйся цих рекомендацій і все буде Україна!

✓ Не віддавай стороннім особам особисті документи. Якщо це потрібно для освітнього процесу то це мають бути копії, наприклад, свідоцтва про народження

✓ Довіряй тільки близьким або знайомим тобі людям (батькам, педагогам, працівникам ліцею)

✓ Не переміщуйся наодинці в темну пору доби або у інше місце, область, район тощо

✓ Не погоджуйся на пропозиції та прохання незнайомих людей або тих, які мають підозрілу поведінку

✓ Не ігноруй звуки сирен й сигналів про небезпеку. Переміщайся в укриття !!!

✓ Не погоджуйся на розлучення з близькими, не довіряй тим, хто говорить, що є безпечне місце для дітей, але дорослим там бути не можна

✓ Постійно стеж за рівнем зарядки мобільного телефону, павербанку та інших гаджетів. СЬОГОДНІ БУТИ НА ЗВ’ЯЗКУ – ЦЕ АКТУАЛЬНО !

✓ Категорично забороняється брати речі, виявлені на вулиці – це можуть бути замасковані вибухонебезпечні пристрої

✓ Будь уважним до інформації, яку ти отримуєш – довіряй тільки перевіреним джерелам. Прочитай про медіаграмотність за посиланням https://filter.mkip.gov.ua/

✓ Не передавай та не поширюй інформацію, не підтверджену офіційними джерелами. НЕ приєднуйся у віртуальному просторі до груп (чатів), які вимагають доступу до особистої інформації, розповсюджують фейки, займаються пропагандою, маніпулюють людьми та пропонують «легкі заробітки». ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО! Прочитай про цифрову гігієну за посиланням https://thedigital.gov.ua/news/tsifrova-gigiena-yakikh-pravil-varto-dotrimuvatisya-v-interneti

✓ Не повідомляй стороннім особам про час, місце проведення заходів в ліцеї

✓ Підтримуй спілкування з друзями, батьками, педагогічними працівниками.  Спілкування – це базова потреба кожної людини

✓ Долучайся до волонтерської діяльності, що організована в ДПТНЗ «СИНІВСЬКИЙ ПАЛ»

✓ Звертайся за консультацією до соціального педагога, якщо ти відчуваєш відповідні негаразди або не можеш самостійно вирішити питання освітнього й особистого життя. ПАМ’ЯТАЙ МИ ЗАВЖДИ ПРИЙДЕМО НА ДОПОМОГУ!!!! МИ ЛЮБИМО ТЕБЕ!!!


У тебе проблеми у спілкуванні?

Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити пер­ший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.

ПАМ'ЯТАЙ!

1. Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.
2. Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри.
3. Частіше називай ім'я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.
4. Проявляй щиру зацікавленість.
5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.
6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбув­ся.
7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж гово­рити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти по­відомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.
8. Слова не обов 'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо.
9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

Ти вважаєш, що недостатньо впевнена в собі людина?

Ось деякі орієнтири впевненості:

1. Я маю право оцінювати свою поведінку, думки та емоції і приймати відповідальність за їхнє ініціювання і наслідки для себе.
2. Я маю право вирішувати, чи відповідальний я за вирішення проблем інших людей.
3. Я маю право змінювати свою думку.
4. Я маю право робити помилки і бути відповідальним за них.
5. Я маю право бути нелогічним у прийнятті рішень.
6. Я маю право говорити, що я чогось не знаю.
7. Я маю право говорити, що я чогось не розумію.
8. Я маю право говорити, що я не маю до цього ніякої справи.
9. Я маю право встановити особисті пріоритети.
10. Я маю право говорити «ні» без почуття провини.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень