Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Війна – це марафон, дистанція якого нам невідома. Необхідно інвестувати ресурси у те, що допоможе його пройти з найменшими втратами.
Плекаємо індивідуальну та колективну стійкість. Це – основа Всеукраїнської програми ментального здоровʼя, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Для України це за суттю велика соціальна трансформація, яку не можна відкладати на «післяперемоги».
Ціна нероблення – зависока.
За даними експертів, більшість людей зможуть самостійно впоратися з пережитим, але якщо турбота про ментальне здоров'я стане щоденною звичкою.
І тут комунікаційна кампанія «Ти як?» – з аптечкою самодопомоги, новими навичками у новій реальності, для дітей та дорослих.
Прийняти людину вже готова перша лінія контакту. У медицині – це сімейний лікар. Це не означає, що він замінить вузького фахівця – психолога, психотерапевта. Але вміти розпізнати, що поколювання в серці – може це не до кардіолога, а сигнал: «Я більше не можу витримувати пережите». І підтримати. Це уже рятівне.
Ще одна точка входу – Центри Життєстійкості, які розгортаються в громадах. Це простори взаємодії, діалогу, відновлення. Бо іноді люди потребують дуже простих речей – виговоритися, виплакатися і разом робити щось корисне.
Плекання стійкості як нова царина знань у школі. Це має стати як правила дорожного руху – вміння розпізнавати та управляти своїми емоціями, і знати, якщо ти не окей, це також окей. Нові навички інтегруються у шкільну програму, відбувається навчання педагогів, також змінюється підхід до підготовки фахівців.
Все це – єдиний ланцюг, у якому «Ти як?» разом також з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством оборони, Міністерством у справах ветеранів, Міністерством молоді та спорту, Міністерством культури та інформаційної політики.
З кожним регіоном країни, бо послуга має бути там, де людина живе.
Це синергія, у якій – уряд, громадські організації, партнери: ВООЗ, USAID, UNICEF, Міжнародна організація з міграції, Міжнародний медичний корпус, Світовий банк, Лікарі без кордонів, ПРООН.
Маємо вчитися по-новому будувати взаємодію. Бо тепер усі ми – люди із досвідом війни. І цей досвід дуже різний. Маємо бути дуже уважними та бережними одне до одного.
Перейти на сайт «Ти як?» можна за покликанням або скориставшись відповідним банером у секції банерів сайту.
Звертатися по допомогу – не слабкість, це – відповідально!