A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ДПТНЗ "Синівський професійний аграрний ліцей"

Національний мультипредметний тест

Про важливе. НМТ 2025. ЗАРЕЄСТРУЙСЯ!

     6 березня розпочинається основний період реєстрації осіб, які мають намір узяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). І триватиме він до 3 квітня 2025 року.

СТАРТ реєстрації за посиланням https://testportal.gov.ua/nmt-2025-zavtra-start-reyestratsiyi/  УВАЖНО ПРОЧИТАЙ !!!!

Спеціальний сервіс для створення персонального кабінету за посиланням https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt БЕЗ СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО КАБІНЕТУ РЕЄСТРАЦІЯ НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ !!!

Детально про реєстрацію за посиланням https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi-2025/  ТУТ ДЕТАЛІЗОВАНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ НА НМТ 2025 у тому числі й через застосунок у ДІЇ

Перед реєстрацією отримай довідку у ліцеї (звернися до відповідальної особи – Юлія ПІДЛІСНА, методист). ЦЕЙ КРОК Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ для здобувачів освіти, які отримую повну загальну середню освіту цього року.

Матеріал підготовлений за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти: переходь за посиланням https://testportal.gov.ua/ 


Фото без опису


Фото без опису

 


Щоб забезпечити реалізацію українською молоддю, яка перебуває за кордоном, свого права на вступ до вітчизняних вишів, національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році буде проведено й поза межами України.

Протягом останніх тижнів Міністерство освіти і науки України, Український центр оцінювання якості освіти та Донецький і Херсонський регіональні центри оцінювання якості освіти провели неймовірну кількість годин за перемовинами, консультаціями й різноманітними погодженнями з міністерствами освіти, представниками неурядових освітніх організацій інших держав, а також із посольствами України в них щодо можливості провести НМТ за кордоном. Хочемо подякувати всім партнерам, які відгукнулися на наш запит про підтримку! 

Наразі підтверджено домовленості щодо проведення  НМТ у таких країнах: Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Італія, Ірландія, Іспанія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, США, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.  

Зауважимо, що перемовини з окремими закордонними установами / організаціями ще тривають. Сподіваємося, що кількість локацій, де відбуватиметься оцінювання, зросте.

Під час основного періоду реєстрації, який розпочнеться 6 березня й триватиме до 3 квітня включно, вступники, які планують проходити тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт. 

Попри те, що перелік міст для проходження НМТ може стати дещо більшим, ми не радимо зволікати з реєстрацією. Натомість просимо вступників найближчим часом вибрати із запропонованого переліку найближче місто. Якщо згодом з’явиться більш зручна локація, ви зможете до 8 квітня 2025 року включно змінити реєстраційні дані й вибрати населений пункт, що розташований ближче до вашого місцеперебування на час проведення НМТ. Про нові локації ми повідомлятимемо на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Наголошуємо, що за кордоном ми маємо обмеження щодо кількості осіб, які можуть взяти участь в НМТ. Тому в разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни він стане недоступним для вибору. Зверніть також увагу, що деякі локації будуть доступними тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Зауважимо, що НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, підготовлені Українським центром оцінювання якості освіти. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.


Міністерство освіти і науки України оприлюднило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році (далі – Порядок). Затверджений наказом від 10 лютого 2025 року № 168 документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться заклади вищої освіти під час організації прийому вступників.

Фото без опису

Випробування для вступу на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України у 2025 році буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ). У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із чотирьох навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет на вибір вступник вказуватиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Докладніше про те, якими будуть зміст і структура предметних тестів НМТ, як нараховуватимуть бали за виконання завдань різних форм, можна ознайомитися за посиланням.

Оскільки характеристикою сертифікаційної роботи НМТ не передбачено  завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, одразу після проходження тесту кожний учасник / кожна учасниця дізнається про кількість набраних тестових балів за виконання завдань із кожного предмета НМТ. У визначені календарним планом строки ці бали буде переведено до шкали 100–200 і розміщено в його / її персональному кабінеті у вкладці «Результати». До речі, таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 подано в додатку 5 до Порядку. Для отримання результату за шкалою 100–200 з кожного предмета НМТ потрібно набрати не менше 15 % від загальної кількості тестових балів.

Зауважте, що для вступу, крім результатів НМТ 2025 року, також можна буде використовувати результати НМТ 2022–2024 років. Інформацію про те, як ураховуватимуть ці результати та що братимуть до уваги під час розрахунку конкурсного бала, наведено в розділі VII Порядку.

Звертаємо увагу на те, що під час розрахування конкурсного бала для вступу на певну спеціальність до результатів з кожного предмета НМТ буде застосовано ваговий коефіцієнт. Таблицю з переліком вагових коефіцієнтів оцінок предметів НМТ наведено в додатку 7 до Порядку.

ВАГОВІ КОЕФІЦІЄНТИ

Фото без опису

Традиційно для охочих вступати до магістратури у 2025 році проводитимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ), а також єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

ЄФВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття другого рівня вищої освіти за відповідною спеціальністю.

ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).

Цьогоріч, як і в попередні роки, для вступу на будь-яку спеціальність (незалежно від форми навчання ー очна чи заочна, бюджетна чи контрактна тощо) потрібно буде ЄВІ. Водночас для вступу на окремі спеціальності, окрім ЄВІ, знадобляться результати ще одного вступного випробування ー ЄФВВ, яке передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з фаху.

Зважаючи на збільшення у 2025 році кількості спеціальностей, для вступу на які потрібно проходити ЄФВВ, згідно з Порядком прийому  розширено перелік предметних тестів. До вже наявних восьми фахових випробувань (за спрямуваннями «Облік та фінанси», «Управління та адміністрування», «Право та міжнародне право», «Інформаційні технології», «Економіка та міжнародна економіка», «Політологія та міжнародні відносини», «Психологія та соціологія», «Педагогіка та психологія») додано тести «Мовознавство», а також «Історія мистецтва», що збільшить загальну кількість предметів ЄФВВ до десяти.

Відповідно до Порядку прийому для конкурсного відбору зараховуватимуть бал (бали):

для вступу на спеціальності галузей знань A «Освіта» та B «Культура, мистецтво та гуманітарні науки» (крім спеціальностей, визначених у додатку 1 до Порядку прийому), C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини», D «Бізнес, адміністрування та право», F «Інформаційні технології» і на спеціальності I9 «Громадське здоров’я», I10 «Соціальна робота та консультування», I11 «Дитячі та молодіжні служби», J2 «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг», J3 «Туризм та рекреація»:

  • ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років і єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) зі спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» 2024 або 2025 року (тільки для вступників на спеціальність F5 «Кібербезпека та захист інформації», які складали відповідний ЄДКІ 2024 або 2025 року);
  • ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років та ЄФВВ 2025 року (крім вступників на спеціальність F5 «Кібербезпека та захист інформації», які складали відповідний ЄДКІ 2024 або 2025 року);

для вступу на спеціальності G4 «Енерговиробництво (атомна енергетика)», J5 «Морський та внутрішній водний транспорт», J6 «Авіаційний транспорт», J7 «Залізничний транспорт» та J8 «Автомобільний транспорт»:

  • ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років і ЄДКІ зі спеціальностей 143 «Атомна енергетика», 271 «Морський та внутрішній водний транспорт», 272 «Авіаційний транспорт», 273 «Залізничний транспорт», 274 «Автомобільний транспорт», 275 «Транспортні технології» 2024 або 2025 року (тільки для вступників на зазначені в попередньому абзаці відповідні спеціальності, які складали відповідний ЄДКІ 2024 або 2025 року) або фаховий іспит (для інших вступників);

для вступу на спеціальності, визначені в додатку 1 до Порядку прийому:

  • ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років і ЄФВВ 2025 року та фахового іспиту;

для вступу на інші спеціальності:

  • ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років та фахового іспиту.

Водночас, якщо вступник планує подати документи для вступу на кілька різних магістерських програм, то йому потрібно буде вибрати з переліку відповідні предметні тести, необхідні для вступу на кожну з них. Проте варто пам’ятати, що для охочих проходити ЄФВВ діятиме правило: не можна вибирати більше двох предметних тестів ЄФВВ.

Реєстрація заяв для участі в ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 2 до 23 травня включно. Реєстрацію осіб, які бажатимуть взяти участь у ЄВІ та/або  ЄФВВ, здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень